اسرائیل، العطا، فرمانده قدرتمند جهادی را در حمله ای هدفمند به قتل رساند
جستجو

اسرائیل، العطا، فرمانده قدرتمند جهادی را در حمله ای هدفمند به قتل رساند

مقامات اسرائیلی اعلام کردند نیروهای دفاعی اسرائیل در حمله ای که ممکن دو جانب را بار دیگر به سوی جنگ سرازیر کند، یک فرمانده ارشد گروه تروریستی جهاد اسلامی، که مسؤول پرتاب چندین راکت از نوار غزه بوده است را کشته اند.

تصویر: فلسطینیها مشغول بازرسی خانه محل اقامت بها ابوالعطا، رهبر جهاد اسلامی، پس از حمله اسرائیل در شهر غزه، ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹. (Photo by MAHMUD HAMS / AFP)
تصویر: فلسطینیها مشغول بازرسی خانه محل اقامت بها ابوالعطا، رهبر جهاد اسلامی، پس از حمله اسرائیل در شهر غزه، ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹. (Photo by MAHMUD HAMS / AFP)

نیروی دفاعی اسرائیل میگوید ساختمانی در غزه که «بها ابو العطا»، متهم به چندین حمله راکتی، آنجا بوده را مورد اصابت قرار داده است؛ با آماده شدن اسرائیل برای حمله های تلافی جویانه، مدارس جنوب کشور تعطیل شدند.

مقامات اسرائیلی، بامداد پنجشنبه اعلام کردند نیروهای دفاعی اسرائیل در حمله ای که ممکن دو جانب را بار دیگر به سوی جنگ سرازیر کند، یک فرمانده ارشد گروه تروریستی جهاد اسلامی، که مسؤول پرتاب چندین راکت از نوار غزه بوده است را کشته اند.

نیروی دفاعی گفت به ساختمانی در ناحیه شجایا در شهر غزه، که بها ابوالعطا آنجا حضور داشته، حمله هوایی کرده اند.

وزارت بهداشت غزه گفت در این انفجار یک تن کشته شده، و شاخه نظامی جهاد اسلامی بیانیه ای در سوگ العطا منتشر کرد.

گفته میشود العطا، رئیس قدرتمند شعبه شمالی شاخه نظامی جهاد اسلامی بوده و مسؤول شماری از حمله های راکتی به اسرائیل شمرده میشود.

نیروی دفاعی در بیانیه ای العطا را «بمب ساعتی» خواند و گفت وی برای حملات«قریب الوقوع» به اسرائیل، از جمله پیشبرد طرح حمله با تک-تیراندازها و ارسال واحدهای تروریستی به آنسوی مرز آماده میشده است. این بیانیه همچنین گفت وی طرحی برای حمله های پهبادی و پرتاب راکتهایی با بردهای گوناگون داشته است.

العطا مسؤول مستقیم صدها حمله تروریستی علیه غیرنظامیها و سربازان اسرائیل بود.

ترور وی همزمان میشود با انتصاب «نفتالی بنت»، از چهره های سیاسی تندرو به وزارت دفاع که ساعاتی دیگر در روز سه شنبه رسمیت می یابد.ارتش گفت این ترور به تایید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر که طی سال گذشته وزارت دفاع را به عهده داشته، رسیده است.

اندکی پس از حمله هوایی، نیروی دفاعی گفت از آنجایی که مقامات آماده مقابله با حمله های تلافی جویانه میشوند، به شمار سربازان می افزاید و برای «طیف وسیعی از سناریوهای گوناگون» آماده است.

روز سه شنبه، مدارس در شهرها و جوامع اسرائیلی نزدیک نوار غزه تعطیل شدند و ارتش گفت ورودی جاده های نزدیک به نوار، و نیز نواحی باز که در برابر حمله از منطقه محصوره آسیب پذیرند را مسدود کرده است.

عکسهایی از غزه که در رسانه های فلسطینی همرسان شد، نشان از آسیب شدید به طبقه بالای ساختمان مزبور در پی این حمله دارد.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید.

https://www.timesofisrael.com/israel-kills-powerful-islamic-jihad-commander-al-ata-in-targeted-strike/

اطلاعات بیشتر در مورد
نظرات در مورد این مقاله